HISTORYCZNE POROZUMIENIE W RAWICKIM ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH!

            W dniu 13 marca 2018 roku miało miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu historyczne wydarzenie. W obecności p. Dariusza Marchewki – dyrektora handlowego firmy RAWAG, p. Pawła Krysińskiego – dyrektora technicznego firmy RAWAG, Wicestarosty Rawickiego – p. Jacka Gwizdka oraz regionalnych mediów, dyrektor szkoły – p. Piotr Mosiek podpisał z Rawicką Fabryką Wyposażenia Wagonów RAWAG sp. z o. o. umowę patronacką. Jej przedmiotem jest długofalowa współpraca szkoły z firmą oraz utworzenie pod patronatem RAWAG-u klasy kształcącej w zawodzie technik mechanik od 1 września kolejnego roku szkolnego.

Podpisane porozumienie, którego kształt opracowywany był przez kilka ostatnich miesięcy przy ogromnym wsparciu p. Krzysztofa Kazunia – kierownika szkolenia praktycznego rawickiego Zespołu (również obecnego przy podpisaniu dokumentu) obejmuje ponadto m. in.: wspólną organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów, wspólne prowadzenie akcji promocyjnych i rekrutacyjnych na kolejne lata, wsparcie szkoły w maszyny oraz sprzęt specjalistyczny zgodny z profilem kształcenia, współpracę w zakresie przyznawania premii zakładowych dla uczniów Szkoły Branżowej I stopnia i Stypendium Branżowego dla najzdolniejszych uczniów Technikum ZSZ w Rawiczu. Na okoliczność tego wydarzenia firma RAWAG przygotowała niezwykle atrakcyjny folder promujący współpracę obu placówek.

Niniejsza umowa patronacka stanowi powrót do idei kształcenia dualnego, które wydatnie łączy szkolnictwo zawodowe z regionalnym rynkiem pracy; stanowi odpowiedź na potrzeby kadrowe zakładów pracy, daje szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia absolwentów szkoły oraz ich awansu i rozwoju zawodowego. Wartym zaznaczenia jest fakt, iż Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu pracuje nad kolejnymi porozumieniami z lokalnymi zakładami pracy, z którymi od lat już współpracuje.

Szkoła jest ponadto inicjatorem i współorganizatorem ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu Konferencji Naukowej „Młodzi przed wyborem zawodu. Realne kompetencje – skuteczna decyzja – dobra praca”, która odbędzie się 20 marca br. w rawickim Domu Kultury i która stanowi zasadniczy krok w kierunku ustalania standardów efektywnej współpracy rozmaitych podmiotów środowiska lokalnego w obszarze kształcenia zawodowego oraz edukacyjnej działalności prozatrudnieniowej szkół różnego typu.

 

Zespół Redakcyjny ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress