Matematyka – nie taka straszna! Modelowanie matematyczne w ZSZ w Rawiczu

W dniu 4 czerwca 2018 zaczęliśmy w naszej szkole zabawę z matematyką. W ramach współpracy z Politechniką Wrocławską reprezentowaną przez prof. Wojciecha Okrasińskiego,  uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęli pracę na projektem realizowanym metodą modelowania matematycznego.

Temat, nad którym pochylą się uczniowie, brzmi: „ Jak mocno należy skoczyć na deskorolce, aby ją złamać?”. Pierwsze badanie odbyło się na boisku skateparku w SP4 w Rawiczu.

Dzięki firmie Semper Board Company, Rada Rodziców zakupiła w bardzo niskiej cenie trzy blaty do deskorolek, na których uczniowie mogli wykonywać próby wytrzymałości. Wyniki matematycznych analiz omówione zostaną w ramach prac zespołów i skonsultowane z prof. W. Okrasińskim oraz studentami wrocławskiej uczelni.

Zespół Redakcyjny
Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content