Narodowe Święto Niepodległości w ZSZ w Rawiczu

Krzyczał, że wolność domem jest
K. Stankiewicz

W niezwykłej lekcji patriotyzmu uczestniczyła młodzież wszystkich klas naszej szkoły 10 listopada br., dzień przed uroczystymi obchodami Święta Niepodległości w całym kraju. Dyrektor szkoły dr Piotr Mosiek podkreślił, że jest to jedno z najważniejszych świąt patriotycznych i buduje ono naszą tożsamość narodową, a także szkolną, chociażby z uwagi na postać Patrona placówki – Stefana Boborowskiego.

Polska 99 lat temu odzyskała upragnioną wolność, o którą tak walczyli nasi przodkowie. Ten właśnie kontekst historyczny odzwierciedlał  montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczniów technikum pod nadzorem p. Renaty Balcerek.

Młodzież w niezwykłym skupieniu oraz zadumie uczestniczyła w tej niecodziennej lekcji historii i patriotyzmu, która wpisuje się w kultywowanie przez szkołę wartości ponadczasowych stanowiących o sile jej wychowawczego oddziaływania.

 

Sabina Kasprzak
Nauczyciel ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content