ROWERZYŚCI „SZPRYCHY” PAMIĘTALI O PATRONIE!

W dniu 31 maja br. Szkolne Koło Turystyczne „Szprycha”, działające przy Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu, brało udział w Rajdzie Patrona, który został zorganizowany podczas szkolnych obchodów Dnia Sportu.

Pod przewodnictwem nauczyciela geografii Pana Rafała Jędrzejaka grupa 31 uczniów odwiedziła miejsce pojedynku i śmierci Stefana Bobrowskiego w Lesie Łaszczyńskim oraz jego miejsce spoczynku na cmentarzu w Łaszczynie. Podczas przerw, tych miejscach Pan R. Jędrzejak opowiedział historię oraz rolę, jaką spełnił dla kraju Stefan Bobrowski. Warto dodać, że rawiccy uczniowie, jako jedni z nielicznych, mają możliwość odwiedzania miejsca spoczynku Patrona swojej szkoły. Podczas rajdu uczniowie pokonali 23 kilometry w niezwykle przyjaznej aurze i znakomitym nastroju.

Kamil Malak
Uczeń klasy II TLG

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress