„Szkoła do hymnu”  

W dniu 11 listopada br. to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków,
dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju
– napisał w liście do dyrektorów szkół Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

W 2018 r. obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu wziął wtedy udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Cała społeczność szkolna o symbolicznej godzinie 11:11 zebrała się wówczas na boisku i wspólnie odśpiewała cztery zwrotki polskiego hymnu narodowego. Tegoroczna akcja „Szkoła do hymnu” to kontynuacja tej sprzed roku.
Dnia 8 listopada br. o tej samej godzinie 11;11 już po raz drugi uczniowie ZSZ  zebrali się na boisku szkolnym i znów zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.  Wspólnie świętowali w ten sposób Święto Niepodległości. Krótką uroczystość poprowadziła Jagoda Konieczna – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego szkoły; głos zabrał również dyrektor szkoły – Pan Piotr Mosiek, który w swoim przemówieniu podkreślił przywiązanie placówki do wartości narodowych oraz celebracji wydarzeń kształtujących historię kraju.

 

Violetta Kistowska – Lisek
Irena Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content