Wielkopolska Wiara w ZSZ w Rawiczu

Projekt Szkolnego Koła Wolontariatu Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pt. „Aktywny młody człowiek – cenny Wolontariusz” otrzymał dofinansowanie w ramach Mikrodotacji Wielkopolska Wiara z Centrum PISOP w Lesznie. To już trzeci projekt na przełomie ostatnich lat, który realizują wolontariusze ZSZ w Rawiczu.

Opiekun młodzieży Anna Funka – Leciejewska przy współpracy nauczycieli Renaty Uźniak i Moniki Świtały opracowały projekt, który ma na celu zwiększenie aktywności młodzieży w wieku 15-19 lat z terenu Gminy Rawicz  do podejmowania aktywnych działań społecznych oraz integracji rówieśniczej. Działania mają być  alternatywą wobec samotności ze smartfonem, tabletem czy komputerem. Niska aktywność młodych ludzi oraz brak świadomości własnych możliwości i potencjału powoduje zanik poczucia potrzeby wzajemnych relacji i komunikacji rówieśniczej. Zadania projektu będą realizowane przy współpracy wolontariuszy z młodzieżą z klas 7 i 8 szkół podstawowych i gimnazjum oraz lokalnymi instytucjami. Czas trwania projektu to wrzesień – grudzień 2018.

Finałowym punktem wspólnych działań będzie Międzynarodowy Dzień Wolontariatu w Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu.

 

Anna Funka-Leciejewska
Pedagog szkolny ZSZ w Rawiczu

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress