Zakopane nagrodą dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu za zwycięski film  

W dniach 14 – 20 marca 2018 r. grupa 11 uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu pod opieką p. Violetty Kistowskiej – Lisek oraz p. Ireny Marakkala Manage uczestniczyła w wycieczce do Zakopanego. Tygodniowy pobyt w hotelu Rzemieślnik PRL był nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie filmowym pt. „Wesele w naszej szkole”,  którego organizatorem było Towarzystwo „Hotele Polskie Dzieciom”.

Uczniowie  mieszkali w klimatycznym hotelu PRL, w którym gościło wielu znanych ludzi poprzedniej epoki. Bardzo aktywnie spędzali każdy dzień wycieczki. Mimo niskiej temperatury, silnego wiatru, śniegu, a nawet ulewnego deszczu pokonywali  kilkanaście kilometrów dziennie. Odbyli spacer do Kuźnic, do Pustelni Brata Alberta, szli Drogą pod Reglami do Doliny ku Dziurze, mieli wycieczkę do Doliny Kościeliskiej oraz wjechali na skocznię narciarską.
W niedzielę poszli do Sanktuarium Fatimskiego na mszę św., zwiedzili Muzeum Tatrzańskie, stary cmentarz na Pęksowym Brzysku, drewniany kościółek z połowy XIXw. Zorganizowano im też bardzo ciekawe spotkanie z toprowcem – gawędziarzem, który uczył wszystkich gwary góralskiej.

W ostatnim dniu pobytu  nasi aktorzy odbyli wycieczkę na Gubałówkę połączoną ze spacerem na Butorowy Wierch. Cały ten czas towarzyszył im  wykwalifikowany przewodnik.

Mimo tylu atrakcji każdego dnia, uczniowie mieli jeszcze siły na wieczorne próby z opiekunkami Koła Przyjaciół Biblioteki, przygotowujące ich do kolejnego przedstawienia. Tym razem będzie to “Tango” S. Mrożka,  które wystawią
w kwietniu, w ramach Szkolnych Dni Teatru. Uwieńczeniem tygodniowego pobytu w Zakopanem było wręczenie dyplomów zwycięzcom  konkursu “Wesele w naszej szkole”.

 

Violetta Kistowska – Lisek, Irena Marakkala Manage
Nauczycielki ZSZ w Rawiczu

Zespół Szkół Zawodowych im.Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul.Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 065-545-3072
Fax: 065-545-2235
E-mail: zsz@powiatrawicki.pl

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 15:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content