AKCJA „WSPóLNIE PO ZDROWIE”

AKCJA „WSPóLNIE PO ZDROWIE”

W dniu 5 czerwca 2024 roku młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu uczestniczyła w wyjątkowej akcji zorganizowanej przez Szpital Powiatowy w Rawiczu. Na zaproszenie Pani Ewy Kaźmieruk, Wiceprezes Zarządu Szpitala, uczniowie wzięli udział w specjalnych zajęciach poświęconych dawstwu szpiku kostnego.

Zajęcia poprowadził Pan Wiesław Kaczmarek, doświadczony lekarz anestezjologii i intensywnej terapii. Temat spotkania wzbudził ogromne zainteresowanie wśród młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w dyskusji, zadając liczne pytania. Doktor Kaczmarek cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania, dostarczając uczniom nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych informacji na temat procedur związanych z dawstwem szpiku kostnego.

Po zakończeniu zajęć kilku uczniów zdecydowało się zarejestrować w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego DKMS. To wspaniałe świadectwo ich zaangażowania i chęci niesienia pomocy innym. Fakt ten napawa optymizmem i pokazuje, że młodzież z Rawicza jest gotowa do działania na rzecz dobra wspólnego.

Dziękujemy Pani Ewie Kaźmieruk (absolwentce naszej szkoły) oraz Panu Wiesławowi Kaczmarkowi za zaproszenie i przeprowadzenie inspirujących zajęć. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie mają możliwość zdobycia cennej wiedzy i doświadczeń, które mogą w przyszłości przyczynić się do ratowania ludzkiego życia.

AKCJA „WSPóLNIE PO ZDROWIE”

AKCJA „WSPóLNIE PO ZDROWIE”

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content