Budowanie odporności psychicznej uczniów – Erasmus w Portugalii

Budowanie odporności psychicznej uczniów – Erasmus w Portugalii - zdjęcie grupowe

logoKolejna  portugalska  przygoda za nami! W dniach od 20 do 27 maja grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w projekcie „Szkoła dobrostanu – dbajmy o zdrowie psychiczne kadry i uczniów”, finansowanego ze środków FERS w ramach programu Erasmus+.

Młodzież  uczestniczyła w Portugalii w zajęciach dotyczących radzenia sobie ze stresem i budowania dobrostanu w szkole i życiu prywatnym. Zajęcia odbywały się wspólnie z młodzieżą portugalską, dlatego była to doskonała okazja do poszerzenia kompetencji językowych, nawiązania nowych relacji, a także oswojenia się z inną kulturą.

Czas spędzony w Portugalii  był także okazją do zwiedzenia tego niezwykłego kraju.  Na młodzieży szczególne wrażenie zrobiło Porto – drugie co do wielkości miasto Portugalii, miejsce tętniące życiem, niezwykle różnorodne, barwne i pełne historycznych zabytków.

Wyjazd do Bragi zaś został połączony z uczestnictwem w obchodach Braga Romana (to coroczny, historyczno-kulturalny festiwal,  który na kilka dni przenosi miasto w czasy starożytnego Rzymu, kiedy funkcjonowało ono jako potężne centrum Bracara Augusta).

Portugalska przygoda dobiegła końca, ale zapewne na długo pozostanie w pamięci uczestników wyjazdu.

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress