DAR NIEPODLEGŁOŚCI

„Idziesz, młody żołnierzyku
Gdzieś w nieznaną dal

Może jednak Bóg
Da, że wrócisz znów…”

Życie to następujące po sobie pokolenia, które przychodzą i odchodzą… Zawsze jednak zostawiają ślad, motywują,  pokazują, jak wartościowo i godnie żyć. Dzisiaj społeczność Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu podkreśliła pamięć o tym, że to dzięki poprzednikom zyskaliśmy DAR NIEPODLEGŁOŚCI!

Wszystkie klasy naszego Zespołu 10 listopada br., dzień przed uroczystymi obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, uczestniczyły w niezwykłej lekcji historii i patriotyzmu, która wpisuje się w kultywowanie przez szkołę wartości ponadczasowych. Dar niepodległości dany nam przez przodków odzwierciedlał montaż słowno – muzyczny przygotowany przez uczennice i uczniów Technikum: Zuzannę Marciniak, Wiktorię Sibigę, Jacka Dworeckiego, Antoniego Kolibabkę, Maksymiliana Felisiaka. Uczniowie zyskali moment zadumy nad ciągłością pokoleń, ich związkiem z historią oraz wpływem na teraźniejszość.

„Wytłumacz nam, jak umiesz,
skąd czerwień i biel sztandarów.
Niech ludzie żyją tu dumnie,
że taki wydał ich naród”.

Społeczność ZSZ w Rawiczu o godzinie 11.11 wzięła także udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

                                                                                                 Sylwia Maciaszek – Basty

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content