Długoletnia współpraca ze szkołą w Osnabrück

16 listopada br. odbyło się w Zespole Szkół Zawodowych spotkanie informujące o szkole partnerskiej BERUFSSCHULZENTRUM AM WESTERBERG, o mieście Osnabrück i ostatniej wymianie uczniów, która miała miejsce w dniach 25-30.09.2023 roku.

W spotkaniu w pierwszej turze uczestniczyli uczniowie klas pierwszych szkoły branżowej oraz przedstawiciele klas 2-4. W drugiej turze słuchaczami byli uczniowie klas pierwszych technikum.

Miasto Osnabrück i jego położenie zaprezentowała Oliwia Szymkowiak  z klasy 5tti.

Uczennice klasy 5tb: Marta Biedrowska i Wiktoria Bogdańska przedstawiły w formie prezentacji ciekawostki o Osnabrück, o ważnych postaciach (pisarz pacyfista Erich Maria Remarque i malarz Felix Nussbaum) i interesujących  miejscach.

Antoni Kolibabka z klasy 5tti opowiedział o historii powstania szkoły zawodowej z Osnabrück, o zawodach, w jakich może kształcić się młodzież.

W kolejnym punkcie Marita Stachowiak z klasy 2tlg  i Adrian Kłysz z 3tlg przedstawili informacje dotyczące historii naszego partnerstwa począwszy od  1998 roku. Podkreślono zasługi Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Rady Rodziców.

Dyrektor Zespołu pani Daria Jagła wręczyła uczniom zaangażowanym w wymianę  zaświadczenia o udziale, a ich rodzicom podziękowania. Pani Małgorzata Kędzia przekazała  młodzieży pamiątkowe zdjęcia.

O swoich wrażeniach ze spotkań z niemieckimi kolegami, o możliwościach porozumiewania się podczas wymian, zabawach integracyjnych, formach spędzania czasu wolnego opowiedzieli uczniowie. Zachęcili zebranych do udziału w spotkaniach młodzieży. Wypowiedzi niektórych z nich przyjęto gromkimi brawami.

Spotkanie poprowadziła Marta Biedrowska z 5tb, zastępca przewodniczącej Szkolnego Klubu Europejskiego.

Wystawę zdjęć i informacji o szkole partnerskiej i Osnabrück można będzie obejrzeć jeszcze przez kilka dni w holu szkoły.

                                                                                                             Małgorzata Kędzia

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content