Historyczny sukces „elektryka”

WIKTOR NA TLE SZTANDARU ZESPOŁU SZKÓŁ ZAWODOWYCH W RAWICZU

18 maja 2024 r. uczniowie klas technikum Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu  wzięli udział w pierwszej edycji projektu edukacyjnego:

„Wyklęci, ale nie zapomniani”

realizowanego  przez  Stowarzyszenie Odra-Niemen Oddział Wielkopolski w Poznaniu, którego tematem wiodącym w tym roku jest postać  Witolda Pileckiego. Pierwszą częścią projektu był konkurs w formie testu o rotmistrzu.

Celem konkursu była  promocja postaci Witolda Pileckiego wśród społeczeństwa, edukacja patriotyczna młodzieży i poszerzenie wiedzy o polskim powojennym podziemiu niepodległościowym.

Konkurs został przeprowadzony w trybie online i polegał na udzieleniu odpowiedzi  na 20 pytań w ciągu 25 minut.  Liczyła się nie tylko wiedza, ale również czas rozwiązania testu.

W kategorii  przeznaczonej dla młodzieży wielkopolskich szkół ponadpodstawowych II miejsce zajął uczeń klasy II Technikum Elektrycznego –  Wiktor Talaga.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 maja br. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu  w rocznicę wykonania wyroku  śmierci na  rotmistrzu Pileckim.

Renata Balcerek

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content