KONTROLUJEMY NASZE POWIETRZE

Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu realizuje program edukacji ekologicznej ESA z wykorzystaniem czujników, kursów i e-lekcji na platformie e- learningowej eduESA.
W projekcie uczestniczą nauczyciele, uczniowie, którzy budują świadomość ekologiczną, jednocześnie rozwijają kompetencje cyfrowe.
Zapraszamy do odwiedzenia strony i obserwowania pomiaru smogu- wartości zanieczyszczenia powietrza pyłami zawieszonymi PM 2,5 i PM 10.
Link strony https://liblink.pl/QtKGJK98QC
Link do pomiaru naszej placówki-  zobacz
Link do rankingu zestawienia 10 szkół, których uczniowie oddychają najbardziej zanieczyszczonym powietrzem-  zobacz ranking
angażuje się w edukację ekologiczną i wykorzystuje nowoczesne technologie do monitorowania jakości powietrza. Inicjatywa, która obejmuje nauczycieli, uczniów, ma potencjał znaczącego wpływu na świadomość ekologiczną społeczności szkolnej.
Monitoring poziomów zanieczyszczenia powietrza PM 2,5 i PM 10 to ważny krok w kierunku zrozumienia i zarządzania jakością powietrza, co może przyczynić się do poprawy zdrowia i komfortu życia społeczności lokalnej.
Dzięki udostępnieniu wyników pomiarów publicznie na stronie internetowej oraz prezentacji rankingu szkół, której uczniowie doświadczają największego zanieczyszczenia, można zachęcić do działań mających na celu poprawę jakości powietrza w danym obszarze. Równocześnie  promowanie zdolności cyfrowych poprzez e-lekcje i kursy na platformie e-learningowej stanowi dodatkową wartość tego programu edukacyjnego.

                                                                                                                                          Emilia Wawrzyniak

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content