MISTRZ EUROPY W RAWICKIM ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH!

Grzegorz Heinze, na co dzień uczeń klasy II TB Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu został Mistrzem i rekordzistą Europy w trójboju siłowym klasycznym. Wychowanek klubu WROCŁAW TEAM w niedzielnych zawodach w dniu 1 grudnia br. podniósł łącznie ponad 700 kg. Mistrz Polski juniorów do 105 kg, rekordzista Polski juniorów w siadzie i wicemistrz Polski w wyciskaniu w tej samej kategorii, został Mistrzem Europy U-18 w kategorii do 120 kg, w Trójboju Siłowym Klasycznym. Ponadto, oprócz wygranej, Grzegorz podczas jednej z prób ustanowił nowy rekord Europy, w swojej kategorii – w przysiadzie – 290,5 kg (tym wynikiem pobił rekord poprzednika o pół kilograma). Tym samym, ustanowił również nowy rekord Polski w tej kategorii. Rawiczaninowi udało się pobić rekord Polski w dwóch kategoriach: do 18 i 20 lat.

Dobre występy w pozostałych konkurencjach i rewelacyjny występ w przysiadzie spowodowały, iż Grzegorz stanął na najwyższym miejscu podium. Podczas całych zawodów podniósł łącznie 703 kg (290,5+152,5+260). Kolejne starty sportowe Mistrz Europy planuje na marzec 2020 roku. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!