Mistrzostwa SZS Wielkopolska w Pływaniu

29 listopada br. na pływalni Malta w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa SZS Wielkopolska w pływaniu. Nasi zawodnicy startowali indywidualnie oraz drużynowo w sztafecie męskiej 6x50m stylem dowolnym.

Indywidualnie:

3 miejsce  w stylu motylkowym na 50m zdobył Jan Paluszkiewicz z 1TM /czas 0,2851/

4 miejsce w stylu motylkowym na 50m zdobył Kacper Bojek /czas 0,2944/

6 miejsce w stylu dowolnym na 50m zdobył Mateusz Samól /czas 0,2766/

W klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Wielkopolski w Pływaniu chłopców zespół ZSZ w Rawiczu uplasował się na wysokim 5 miejscu z czasem 2,4572 min.

6. Jan Paluszkiewicz 1 TM

„Chłopaki spisali się super, każdy dał z siebie wszystko, a  do medalu zabrakło niewiele. Przed nami były tylko pływackie szkoły sportowe z Poznania i Konina. Szkoda, że zabrakło kontuzjowanych zawodników, którzy byli w zwycięskim składzie zawodów powiatowych” – powiedział trener drużyny.

W zawodach pływackich Mistrzostw Powiatu Rawickiego( 12.10.2023), które dawały kwalifikację do finału wojewódzkiego zajęliśmy 1 miejsce.