Niecodzienne hobby naszych uczniów – powożenie zaprzęgami konnymi

Bartosz Klupś na zawodach powożenia zaprzęgami konnymi

Uczniowie klasy 2gw Branżowej Szkoły I Stopnia to prawdziwi pasjonaci. Ich hobby to konie, a konkretnie powożenie zaprzęgami konnymi.  Bartosz Klupś i Hubert Górski od najmłodszych lat są miłośnikami tych zwierząt.

Bartosz swoją niecodzienną przygodę rozpoczął już w wieku 10 lat, obecnie jego profesjonalnym trenerem jest mistrz świata Bartłomiej Kwiatek.  Uczeń naszej szkoły należy do Stowarzyszenia „Ranczo Rubin” we Wschowie. Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Jeździeckiego został powołany do Kadry Narodowej Dzieci i Młodzieży w 2019 roku i jest w niej do dnia dzisiejszego.
Od 2 lat otrzymuje stypendium za osiągnięcia sportowe w gminie Wschowa.
Bartek bierze udział w licznych konkursach i zawodach (w kraju i za granicą), a jego największym osiągnięciem jest złoty medal na Mistrzostwach Polski w kategorii JUNIOR w 2023 roku. W poprzednich latach brał również udział w Mistrzostwach Europy we Francji czy na Węgrzech. Obecnie uczeń  przygotowuje się do zawodów, które odbędą się na Słowacji.

Natomiast Huber Górski jako Junior od 4 lat jest członkiem Kadry Narodowej. Startuje w zawodach na poziomie krajowym oraz międzynarodowym z licznymi miejscami na podium.

Swoją przygodę z powożeniem rozpoczął w wieku 5 lat, początkowo w zawodach amatorskich. W maju 2024 roku na zawodach międzynarodowych w Bogusławicach zajął pierwsze miejsce w klasie Juniorów.

Pod koniec lipca Hubert weźmie udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Szwecji.

Nie tylko Hubert pasjonuje się końmi, ale także jego rodzeństwo – Kacper, Katarzyna i Zofia. Cała czwórka bierze udział w zawodach i reprezentuje Polskę na arenie krajowej i światowej. Rodzina Górskich od pokoleń związana jest z hodowlą koni, dlatego też pasja rodzeństwa wiąże się  z tą dyscypliną.  Utalentowana rodzina  może liczyć na sponsorów – w sprzęt potrzebny do startów zaopatruje ich firma ECC z Krobi oraz firma ARDEN z Poznania.

Życzymy uczniom naszej szkoły powodzenia w realizacji swoich pasji i sukcesów na zawodach krajowych i międzynarodowych.

                                                                                      Justyna Andrzejewska

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content