Nowa Współpraca: Zespół Szkół Zawodowych i Policja Żmigrodzka razem dla bezpieczeństwa

Nowa Współpraca: Zespół Szkół Zawodowych i Policja Żmigrodzka razem dla bezpieczeństwa

15 maja 2024 roku to ważna data dla Zespołu Szkół Zawodowych oraz jednostki Policji w Żmigrodzie podległej Komendzie Powiatowej Policji w Trzebnicy. W tym dniu odbyło się spotkanie, które zainaugurowało nową erę współpracy między tymi instytucjami. Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych, Daria Jagła, oraz pełniący obowiązki Komendanta Policji w Żmigrodzie Podkomisarz Grzegorz Szymański i  aspirant Lidia Łynko wspólnie ustalili zasady współpracy, która ma na celu promowanie bezpieczeństwa uczniów oraz szerzenie wiedzy na temat przepisów prawa.

Dotychczasowa ścisła współpraca między Zespołem Szkół Zawodowych a jednostką Policji w Rawiczu zyskała nowy wymiar, wychodząc poza granice Wielkopolski. Ta nowa inicjatywa otwiera drzwi do jeszcze szerszej współpracy, obejmującej nie tylko lokalną społeczność, ale także region.

Na spotkaniu ustalono, że główne obszary współpracy będą obejmować:

  1. Promocję Bezpieczeństwa Uczniów: W ramach współpracy obie strony będą aktywnie działać na rzecz promocji bezpieczeństwa uczniów poprzez różnorodne działania edukacyjne. Szkoła i Policja będą wspólnie przekazywać uczniom niezbędną wiedzę na temat zagrożeń oraz sposobów ich zapobiegania.
  2. Zapoznanie z Przepisami Prawa: Kluczowym elementem bezpieczeństwa jest znajomość przepisów prawa. Współpraca między Zespołem Szkół Zawodowych a Policją w Żmigrodzie będzie umożliwiała uczniom lepsze zrozumienie prawa, co pozwoli im świadomie funkcjonować w społeczeństwie.
  3. Promocję Zawodu Policjanta i Zawodów Związanych z Bezpieczeństwem: Współpraca ta będzie również stwarzać możliwość promocji zawodu policjanta oraz innych zawodów związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa publicznego. Poprzez prezentacje, warsztaty i praktyki zawodowe uczniowie będą mieli okazję bliżej poznać te ścieżki kariery oraz zdobyć potrzebną wiedzę i umiejętności.

Współpraca między Zespołem Szkół Zawodowych a Policją w Żmigrodzie otwiera przed uczniami nowe możliwości rozwoju, zarówno edukacyjnego, jak i zawodowego. Dzięki temu partnerstwu młodzież będzie mogła lepiej zrozumieć znaczenie bezpieczeństwa
w społeczeństwie oraz zdobyć niezbędną wiedzę i umiejętności, które będą przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i na rynku pracy – podkreśliła dyrektor Daria Jagła

Ta inicjatywa to doskonały przykład synergii między instytucjami publicznymi, które wspólnie dążą do budowania bezpiecznej i świadomej społeczności. Otwiera to także nowe możliwości współpracy pomiędzy szkołami a organami ścigania na całym obszarze kraju, inspirując inne placówki do podobnych inicjatyw – powiedział Podkomisarz Grzegorz Szymański.

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content