Ogromny sukces uczniów Technikum w Rawiczu!
Z wielką dumą informujemy, że projekt badawczy przygotowany przez naszych uczniów w ramach programu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030” zdobył najwyższą liczbę punktów oraz nagrodę za najlepiej ocenioną inicjatywę w ramach Wielkopolskich Laboratoriów Badawczych.
Projekt pt. „Złota proporcja wokół nas. Liczba Fi w przyrodzie Rawicza i okolic” został doceniony za wysoki poziom merytoryczny, profesjonalne wykonanie oraz zaangażowanie uczniów w realizację badań naukowych.
W piątek, 29 maja 2026 r., podczas Festiwalu Nauki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować wyniki swoich badań oraz odebrać zasłużone wyróżnienie. Był to wyjątkowy moment, będący zwieńczeniem wielu miesięcy pracy, poszukiwań i analiz.
Skład zespołu projektowego (uczniowie):
- Szymon Cichy , Stanisław Garbaliński ,Patrycja Łacinik , Oskar Łapa , Daria Marcinek, Jaroslav Petras, Nikodem Pietrzyk, Borys Skopiński , Cezary Sztulpa , Michał Sztulpa, Zuzanna Wawrzyniak, Alicja Wilkowska, Wiktor Zachaś.
Opiekun projektu: nauczycielka matematyki Agata Sztulpa.
Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom zespołu oraz opiekunce projektu tego wyjątkowego osiągnięcia. Życzymy dalszych sukcesów naukowych, kolejnych inspirujących projektów i nieustającej pasji do odkrywania świata!
Efekt ich pracy w postaci filmiku:








