Pamiętamy o powstańcach

Grób patrona szkoły Stefana Bobrowskiego

Z okazji 161 rocznicy powstania styczniowego uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu upamiętnili to wydarzenie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli kwiaty na grobie patrona szkoły Stefana Bobrowskiego.

Powstanie styczniowe było zrywem niepodległościowym, którego celem było odzyskanie wolności, a także wprowadzenie niezbędnych reform społecznych. Znaczącą rolę w tym wydarzeniu odegrał Stefan Bobrowski – ważny działacz stronnictwa „czerwonych”. Oddał on życie za wolność i niepodległość.

                                                                                                       Rafał Dziewięcki

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie otwarte

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content