Poznaliśmy atrakcje Gdyni, Gdańska i Sopotu

Uczestnicy wycieczki w Stoczni Gdańskiej

Iście wakacyjna, słoneczna pogoda przywitała w Gdyni 39-osobową grupę uczniów z ZSZ w Rawiczu. To właśnie atrakcje i zabytki Trójmiasta stały się głównym punktem wyprawy młodzieży zorganizowanej przez nauczyciela geografii Rafała Jędrzejaka.

Spacer słynnym Monciakiem w Sopocie zakończony wejściem na molo (najdłuższe nad Morzem Bałtyckim) to jedna z pierwszych atrakcji wycieczki. W czasie wędrówki na uczniach duże wrażenie zrobiły urokliwe kamienice, w tym słynny Krzywy Domek, przestrzeń zagospodarowana dla turystów, a przede wszystkim rozległa plaża.

Drugiego dnia wyjazdu  grupa zwiedzała Gdańsk. Jest to miasto łączące  tradycję z nowoczesnością, co doskonale potwierdza wizyta pod Stocznią Gdańską, w Muzeum II Wojny Światowej, wejście na wieżę kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy spacer najbardziej reprezentacyjną częścią Gdańska  zakończony tradycyjnie zdjęciem pod fontanną Neptuna.

Gdynia zaś to według turystów raj dla miłośników statków, niezwykłych widoków oraz interesującej architektury. Grupa młodzieży z naszej szkoły trzeciego dnia pobytu zwiedziła okręt – muzeum ORP „Błyskawicę” – jedyny zachowany okręt bojowy z czasów II wojny światowej, a także statek -muzeum „Dar Pomorza” – trójmasztowy żaglowiec zbudowany w 1909 roku.

Wyprawa do Trójmiasta to nie tylko integracja, poznawanie niezwykłych regionów naszego kraju, ale także pokonywanie własnych ograniczeń i bicie rekordów w pieszym pokonywaniu tras. Spacer na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk na  długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników wyjazdu …

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content