PROMOWALI AKTYWNY TRYB ŻYCIA PODCZAS NARODOWEGO DNIA SPORTU

Już po raz drugi Zespół Szkół Zawodowych w Rawiczu dołączył do programu Narodowego Dnia Sportu organizowanego przez Fundację Zwalcz Nudę. W piątek 13 września na boisku wielofunkcyjnym ZSZ na ponad 300 uczniów klas pierwszych czekały sportowe zmagania.

Do rywalizacja przystąpiło 6 klas Branżowej Szkoły I stopnia, a tuż po nich 7 klas Technikum. Wśród licznych konkurencji znalazły się: sztafeta na 1 okrążenie, drużynowe przeskoki przez linę, odbicia piłki siatkowej, zakręcony slalom hokejowy, wyścig z przenoszeniem, siatkówka piłką rekreacyjną, skoki ze związanymi nogami, rzuty do kosza, drużynowe podbijanie piłeczki pingpongowej czy rzuty do celu. Zwycięzcą zmagań „branżówki” została klasa 1cw (79 punktów), pokonując 1fw (68) i 1dw (51). Na kolejnych miejscach uplasowały się: 1ew (43), 1bw (42) i 1aw (30). W drugiej grupie najlepsza okazała się klasa 1TB (76 punktów), przed 1TLE (70), 1TM (56), 1TLG (41), 1TE (39), 1TŻ (24) i 1TH (23). Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Narodowy Dzień Sportu ma na celu promowanie  aktywnego trybu życia. Organizatorami szkolnego NDS byli nauczyciele wychowania fizycznego: Weronika Waresiak, Maria Młoda i Adam Staśkowiak. Przy stanowiskach startowych sędziowały uczennice klas 3 Technikum Ekonomicznego i Logistycznego.

 

Weronika Waresiak
Nauczyciel wychowania fizycznego
ZSZ Rawicz

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content