PRZEŁAJOWCY NA PODIUM

Dziewczęta z Zespołu Szkół Zawodowych stanęły na drugim, a chłopcy na trzecim stopniu podium podczas Drużynowych Biegów Przełajowych rozgrywanych w ramach Licealiady 2023/24.

Do zmagań na rawickim stadionie żużlowym przystąpiło 5 szkół ponadpodstawowych (4 drużyny żeńskie i 5 męskich), składających się z maksymalnie 6 zawodników. Trasa biegu wynosiła ok. 1.700 metrów. Wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice I LO w Rawiczu, które zgromadziły 768 punktów. Tuż za nimi znalazły się reprezentantki ZSZ Rawicz, zdobywając łącznie 741 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się Jutrosin (731), a na kolejnym Bojanowo (724).
W rywalizacji chłopców na czołowych lokatach znaleźli się uczniowie I LO Rawicz (755 punktów) i ZS Miejska Górka (również 755). Trzecie miejsce przypadło reprezentantom ZSZ Rawicz (746). Na kolejnych pozycjach sklasyfikowany został Jutrosin (712) i Bojanowo (683).
Oprócz klasyfikacji drużynowej, nagrodzono również sukcesy indywidualne. Wśród reprezentantów Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu na podium stanęła Klaudia Andrzejak (2LG TSP), która dobiegła do mety na 3. pozycji. Najwyżej wśród chłopców z ZSZ znalazł się Kacper Dajewski (2M TSP), który uplasował się na 6. lokacie. Opiekunem drużyn była Weronika Waresiak.