Salon Maturzystów 2023

Uczniowie klas piątych Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu rozpoczęli przygotowania do matury. We wtorek, 12 września, maturzyści pod opieką Joanny Nowak-Janusz, Marty Maciejak, Klaudii Gogolewskiej, Anny Lorek, Piotra Mośka, Rafała Dziewięckiego , księdza Michała Szymandery oraz  Tomasza Kapały udali się do Wrocławia, by wziąć udział w organizowanym corocznie Salonie Maturzystów.

Młodzież uczestniczyła w prelekcjach i spotkaniach, aby dowiedzieć się o wymaganiach i procedurach egzaminacyjnych. Tematami wykładów były:

  • Matura z języka obcego – czyli egzamin z porozumiewania się w języku obcym.
  • Sposoby przygotowywania do obowiązkowej matury z matematyki.
  • Jak przygotować się do nowego egzaminu maturalnego z języka polskiego?

By dokonać przemyślanych decyzji i właściwych wyborów uczniowie zapoznali się z ofertą kształcenia na uczelniach wyższych z całej Polski. Mieli również możliwość porozmawiania z ich przedstawicielami.

Mamy nadzieją, że udział w Salonie Maturzystów da naszej młodzieży inspirację, energię i motywację do nauki, a także  pomoże dokonać trafnego wyboru dalszego rozwoju.

                                                                                                                                                                                                                                                                   Joanna Nowak-Janusz

                                                                                              nauczyciel matematyki w ZSZ Rawicz

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-05-96
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content