Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 

W sobotę 9 września br. obchodzony był Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji Zespół  Szkół Zawodowych w Rawiczu zorganizował spotkanie z    wieloletnim pracownikiem    medycznym    Panem Danielem Dudą. Podczas spotkania  przekazał on uczniom  podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy.

Uczniowie mieli możliwość poćwiczyć wykonywanie RKO na fantomach oraz zobaczyć, jak prawidłowo użyć AED w sytuacjach nagłego zatrzymania akcji serca.

Warto również przypomnieć, że zgodnie z polskim prawem udzielenie pomocy w nagłych wypadkach jest obowiązkiem. Każdy powinien znać zasady udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba.

                                                                                   Kinga Milewska- Kajak

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content