Wycieczka uczniów Technikum do Oświęcimia i Wadowic

Uczniowie Technikum w Rawiczu mieli możliwość  odbycia wyjątkowej podróży, która była połączona z mroczną historią i duchowym dziedzictwem. W ramach wycieczek z programu „Poznaj Polskę” młodzież odwiedziła Auschwitz-Birkenau oraz muzeum poświęcone życiu i działalności Jana Pawła II w Wadowicach.

Początek podróży w Oświęcimiu był głębokim uderzeniem w historię jednego z najbardziej tragicznych okresów ludzkości. Spacerując wśród baraków będących następstwem po tym, co kiedyś było miejscem nieopisanej tragedii, młodzi ludzie mieli możliwość rozważań nad wartościami, tolerancji i szacunku.

Z Oświęcimia uczniowie udali się do malowniczego miasteczka Wadowice, miejsca urodzenia papieża Jana Pawła II. Muzeum  to wyjątkowe miejsce, w którym można poznać życie i dzieła tego wyjątkowego człowieka.

Wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale także refleksją nad współczesnym światem. Uczniowie doświadczyli, jak ważne jest zrozumienie przeszłości. Taka wycieczka to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale także rozwijanie empatii.

                                                                                                                   Karolina Wojtaszyk

 

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Stefana Bobrowskiego w Rawiczu

ul. Gen. J. Hallera 12
63-900 Rawicz

Telefon: 65-545-30-72
E-mail: [email protected]

Aktualnie zamknięte. Zapraszamy pn-pt od 7:00 do 16:00

BIP  Monitoring ZSZ  Cookies

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
Skip to content